Top 5 najlepszych gier planszowych

Planszówki mają swoich wiernych fanów, którzy spotykają się ze sobą, aby spędzać wiele godzin na pasjonujących rozgrywkach. Wielu z nich kolekcjonuje gry, ocenia je i zaraża pasją do nich. Co rusz powstają nowe, arcyciekawe gry, które pochłaniają na długie godziny. Są jednak klasyki gatunku, które znane są na całym świecie i trudno znaleźć dla nich godnych rywali. Jakie są najlepsze gry planszowe (https://www.taniaksiazka.pl/gry-planszowe-i-karciane-dla-kazdego-c-540.html)?

Top 5 gier planszowych

Poniżej propozycja 5 gier planszowych, które zostały wydane lata temu, ale nadal cieszą się niesłabnącą popularnością. Wszystkie z nich to klasyki, znane na całym świecie. Czasem występują w filmach lub serialach, organizowane są międzynarodowe rozgrywki, w których wyłania się najlepszego gracza, jak na przykład w przypadku szachów.

 

5. Dixit

Gra jest dość młoda w porównaniu z pozostałymi, ale szybko zasłużyła sobie na miejsce w najlepszej piątce. Sukces zawdzięcza nie tylko mechanizmowi gry, który jest nader wciągający, ale też niesamowitym ilustracjom, które są na kartach do gry.

4. Monopoly

Chyba nie ma dzieciaka, które nie grałby w tę grę. Kiedyś popularny Eurobiznes, dzisiaj Monopoly w wielu odsłonach oraz edycjach. Plansza może pochodzić ze znanych bajek, miast lub seriali. W grze chodzi o pobijanie rynku i zdobywanie nieruchomości. Wygrywa najbogatszy gracz, który nie zbankrutuje.

3. Scrabble

Popularna gra na całym świecie, doczekała się nawet internetowych rozgrywek. Często gości w filmach lub serialach. Polega na układaniu trudnych słów na punktowanej planszy. Wygrywa gracz, który zna słownik najlepiej i zdobędzie największą ilość punktów.

2. Chińczyk

Kultowa gra, w którą można grać z całą rodziną, nawet z najmłodszymi dziećmi. Mechanizm jest niezwykle prosty, a rozgrywka polega na poruszaniu się pionkiem po planszy. Wygrywa ten gracz, który jako pierwszy umieści wszystkie swoje pionki na mecie.

1. Szachy

Nie ma popularniejszej gry planszowej i logicznej niż szachy. Dzieci w szkołach uczą się podstaw, biorą udział w międzyszkolnych rozgrywkach. Starsi gracze uczestniczą w światowych meczach. Szachy to klasyk, który uczy logicznego myślenia, jest sportem dla najsprawniejszych umysłów.