Najlepsze gry planszowe w roku 2021

Gry planszowe to świetna rozrywka zarówno dla pojedynczego gracza, jak i większej grupy osób. Obecnie rynek planszówek jest tak zróżnicowany, że każdy z łatwością znajdzie na nim produkt dla siebie. Czym wyróżniają się najlepsze gry planszowe? Przede wszystkim zbilansowanym poziomem trudności rozgrywki, uniwersalnością i atrakcyjnością – nie tylko estetyczną, ale też fabularną. Sprawdźmy, na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy wyborze gier planszowych.

Zabawa dla wszystkich

Niepodważalnym walorem gier planszowych jest ich ogromna uniwersalność, szczególnie gdy mówimy o planszówkach przeznaczonych dla mniej doświadczonych graczy. W tej kategorii znajdziesz wiele gier, w które zagrają nie tylko starsi, ale też i młodsi gracze. Oczywiście, przed zakupem warto się upewnić, czy wybrany przez nas produkt będzie faktycznie dostosowany do naszych potrzeb. To nie powinno być trudne, gdyż każda gra planszowa ma na swoim pudełku lub opakowaniu odpowiednie informacje graficzne na ten temat.

Niekończąca się przygoda

Gry planszowe mogą pełnić nie tylko funkcje rozrywkowe, ale i edukacyjne. Warto zaznajamiać z nimi dzieci już od najmłodszych lat. Jakie planszówki sprawdzą się najlepiej u młodszych graczy? Przede wszystkim te oparte na logicznym i kreatywnym myśleniu, czy wyobrażaniu sobie pewnych rzeczy. Świetną opcją są również gry planszowe oparte na tropach detektywistycznych. W takich historiach wcielamy się w rolę detektywa, a naszym zadaniem jest rozwiązanie jednej z przedstawionych w fabule zagadek kryminalnych. Takie formy sprawdzają się znakomicie w większym gronie, choć ich wadą jest ich liniowość.

Na to zwróć uwagę podczas zakupu gry planszowej:

– ogólne opinie o grze,

– doświadczenie autorów, którzy odpowiadają za jej powstanie,

– zróżnicowana rozgrywka,

– interesująca fabuła i wciągająca narracja,

– faktycznie dopasowanie do wieku graczy,

– ogólna grywalność,

– atrakcyjna szata graficzna i dodatkowe elementy,

– pieczołowite wykonanie.